Veenendaal - Veenendaal Classic

Resultados

 RidersEquiposHorario
1Zakkari Dempster
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation4h 11' 38''
2Martijn Budding
BEAT Cycling Club
BEAT Cycling Club+0''
3Nick van der Lijke
Roompot - Charles
Roompot - Charles+0''
4Oscar Riesebeek
Roompot - Charles
Roompot - Charles+9''
5Sven Burger
SEG Racing Academy
SEG Racing Academy+9''
6Piotr Havik
BEAT Cycling Club
BEAT Cycling Club+13''
7Arvid de Kleijn
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+19''
8August Jensen
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+19''
9Adriaan Janssen
à Bloc CT
à Bloc CT+22''
10Jesper Asselman
Roompot - Charles
Roompot - Charles+28''
11Wouter Wippert
EvoPro Racing
EvoPro Racing+29''
12Andrea Pasqualon
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - Gobert+29''
13Marijn van den Berg
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+32''
14David Dekker
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+43''
15Tom Van Asbroeck
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+43''
16Daan Hoeyberghs
BEAT Cycling Club
BEAT Cycling Club+43''
17Matthew Bostock
Canyon - dhb p/b Soreen
Canyon - dhb p/b Soreen+43''
18Adrien Garel
B&B Hotels - Vital Concept
B&B Hotels - Vital Concept+43''
19Joshua Huppertz
Team Lotto - Kern Haus
Team Lotto - Kern Haus+43''
20Harry Sweeny
EvoPro Racing
EvoPro Racing+43''
21Sjoerd Bax
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+43''
22Arne Peters
Alecto Cyclingteam
Alecto Cyclingteam+46''
23Nils Sinschek
Development Team Sunweb
Development Team Sunweb+50''
24Clément Russo
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+59''
25Bas van der Kooij
à Bloc CT
à Bloc CT+1' 20''
26Michael Van Staeyen
Roompot - Charles
Roompot - Charles+1' 20''
27Coen Vermeltfoort
Alecto Cyclingteam
Alecto Cyclingteam+1' 20''
28Oliver Wood
Canyon - dhb p/b Soreen
Canyon - dhb p/b Soreen+1' 20''
29Edo Maas
Development Team Sunweb
Development Team Sunweb+1' 20''
30Jordi Meeus
SEG Racing Academy
SEG Racing Academy+1' 20''
31Kim Heiduk
Team Lotto - Kern Haus
Team Lotto - Kern Haus+1' 20''
32Yves Coolen
BEAT Cycling Club
BEAT Cycling Club+1' 20''
33Ivar Slik
à Bloc CT
à Bloc CT+1' 20''
34Jan Hugger
Team Lotto - Kern Haus
Team Lotto - Kern Haus+1' 20''
35Maarten de Jonge
à Bloc CT
à Bloc CT+1' 20''
36Daire Feeley
EvoPro Racing
EvoPro Racing+1' 20''
37Charlie Tanfield
Canyon - dhb p/b Soreen
Canyon - dhb p/b Soreen+1' 20''
38Nahom Desale
BEAT Cycling Club
BEAT Cycling Club+1' 20''
39Jason van Dalen
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+1' 20''
40Rory Townsend
Canyon - dhb p/b Soreen
Canyon - dhb p/b Soreen+1' 20''
41Balázs Rózsa
Team Differdange - GeBa
Team Differdange - GeBa+1' 20''
42Adne Koster
Alecto Cyclingteam
Alecto Cyclingteam+1' 20''
43Tim Naberman
Development Team Sunweb
Development Team Sunweb+1' 20''
44Jacob Hennessy
Canyon - dhb p/b Soreen
Canyon - dhb p/b Soreen+1' 20''
45Jeroen Pattyn
Team Differdange - GeBa
Team Differdange - GeBa+1' 20''
46Boy van Poppel
Roompot - Charles
Roompot - Charles+1' 20''
47Martinš Pluto
à Bloc CT
à Bloc CT+1' 20''
48Andrew Tennant
Canyon - dhb p/b Soreen
Canyon - dhb p/b Soreen+1' 20''
49Luca Henn
Team Lotto - Kern Haus
Team Lotto - Kern Haus+1' 20''
50Ivan Centrone
Team Differdange - GeBa
Team Differdange - GeBa+1' 20''
51Luuc Bugter
BEAT Cycling Club
BEAT Cycling Club+1' 20''
52Kelvin van den Dool
Vlasman Cycling Team
Vlasman Cycling Team+1' 20''
53Omer Goldshtein
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+1' 20''
54Thomas Deruette
Team Differdange - GeBa
Team Differdange - GeBa+1' 20''
55Alberto Dainese
SEG Racing Academy
SEG Racing Academy+1' 20''
56Daniel Turek
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+1' 20''
57Ludvig Wacker
Development Team Sunweb
Development Team Sunweb+1' 29''
58David Rivière
B&B Hotels - Vital Concept
B&B Hotels - Vital Concept+1' 30''
59Jérémy Lecroq
B&B Hotels - Vital Concept
B&B Hotels - Vital Concept+1' 30''
60André Greipel
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+1' 30''
61Robert Wagner
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+1' 30''
62Peter Koning
EvoPro Racing
EvoPro Racing+1' 30''
63Marco Doets
Alecto Cyclingteam
Alecto Cyclingteam+1' 30''
64René Hooghiemster
Alecto Cyclingteam
Alecto Cyclingteam+1' 30''
65Wesley Kreder
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - Gobert+1' 30''
66Mihkel Räim
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+1' 30''
67Benjamin Perry
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+1' 30''
68Jan-Willem van Schip
Roompot - Charles
Roompot - Charles+1' 30''
69Tiago Antunes
SEG Racing Academy
SEG Racing Academy+1' 30''
70Alex Paton
Canyon - dhb p/b Soreen
Canyon - dhb p/b Soreen+1' 30''
71Stef Krul
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+1' 30''
72Rick Ottema
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+1' 30''
73Abe Celi
Alecto Cyclingteam
Alecto Cyclingteam+1' 30''
74Alfdan De Decker
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - Gobert+1' 30''
75Pieter Vanspeybrouck
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - Gobert+1' 30''
76Rick van Breda
à Bloc CT
à Bloc CT+1' 30''
77Marc Dörrie
Team Lotto - Kern Haus
Team Lotto - Kern Haus+2' 54''
78Eugenio Alafaci
EvoPro Racing
EvoPro RacingDNF
79Raphaël Kockelmann
Team Differdange - GeBa
Team Differdange - GeBaDNF
80Cyrus Monk
EvoPro Racing
EvoPro RacingDNF
81Leonel Quintero
Start Cycling Team
Start Cycling TeamDNF
82Yoann Bagot
B&B Hotels - Vital Concept
B&B Hotels - Vital ConceptDNF
83Georgios Stavrakakis
SEG Racing Academy
SEG Racing AcademyDNF
84Robert Bovenhuis
Vlasman Cycling Team
Vlasman Cycling TeamDNF
85Marius Mayrhofer
Development Team Sunweb
Development Team SunwebDNF
86Jan Kuhn
Team Lotto - Kern Haus
Team Lotto - Kern HausDNF
87Luke Mudgway
EvoPro Racing
EvoPro RacingDNF
88Luis Javelly
Start Cycling Team
Start Cycling TeamDNF
89Justin Mottier
B&B Hotels - Vital Concept
B&B Hotels - Vital ConceptDNF
90Wessel Krul
SEG Racing Academy
SEG Racing AcademyDNF
91Beau Duvigneau
Vlasman Cycling Team
Vlasman Cycling TeamDNF
92Daniel Abraham
BEAT Cycling Club
BEAT Cycling ClubDNF
93Benoît Jarrier
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - SamsicDNF
94Daan van Sintmaartensdijk
Alecto Cyclingteam
Alecto CyclingteamDNF
95Eduardo Villanueva
Start Cycling Team
Start Cycling TeamDNF
96Frederik Backaert
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - GobertDNF
97Cameron Beard
Team Differdange - GeBa
Team Differdange - GeBaDNF
98Wim Stroetinga
Vlasman Cycling Team
Vlasman Cycling TeamDNF
99José Autrán
Start Cycling Team
Start Cycling TeamDNF
100Bram Welten
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - SamsicDNF
101Tom Devriendt
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - GobertDNF
102Dion Beukeboom
Vlasman Cycling Team
Vlasman Cycling TeamDNF
103Ludwig De Winter
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - GobertDNF
104Tiago Silva
Team Differdange - GeBa
Team Differdange - GeBaDNF
105Joost van der Burg
Vlasman Cycling Team
Vlasman Cycling TeamDNF
106Nehuen Bazán
Start Cycling Team
Start Cycling TeamDNF
107Florentin Lecamus
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - SamsicDNF
108Adam Hartley
SEG Racing Academy
SEG Racing AcademyDNF
109Jasper Bovenhuis
Vlasman Cycling Team
Vlasman Cycling TeamDNF