RidersEquiposHorario
1Marcel Meisen
Alpecin - Fenix
Alpecin - Fenix4h 14' 37''
2Pascal Ackermann
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+0''
3Alexander Krieger
Alpecin - Fenix
Alpecin - Fenix+0''
4Georg Zimmerman
CCC Team
CCC Team+0''
5Marius Mayrhofer
Development Team Sunweb
Development Team Sunweb+0''
6Lucas Carstensen
Bike Aid
Bike Aid+0''
7Roger Kluge
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+0''
8Florenz Knauer
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+0''
9Linus Rosner
rad-net - Rose Team
rad-net - Rose Team+0''
10Maurice Ballerstedt
Jumbo - Visma Development Team
Jumbo - Visma Development Team+0''
11Joshua Huppertz
Team Lotto - Kern Haus
Team Lotto - Kern Haus+0''
12Martin Gluth+0''
13Sascha Weber+0''
14Leon Heinschke
Development Team Sunweb
Development Team Sunweb+0''
15Michael Schwarzmann
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+0''
16Philipp Mamos
Team Dauner - Akkon
Team Dauner - Akkon+0''
17Niko Holler
Bike Aid
Bike Aid+0''
18Richard Banusch
LKT - Team Brandenburg
LKT - Team Brandenburg+0''
19Timon Loderer
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+0''
20John Mandrysch
P & S Metalltechnik
P & S Metalltechnik+0''
21Sven Thurau
Team Dauner - Akkon
Team Dauner - Akkon+0''
22Niklas Märkl
Development Team Sunweb
Development Team Sunweb+0''
23Pirmin Benz
rad-net - Rose Team
rad-net - Rose Team+0''
24Henrik Pakalski
rad-net - Rose Team
rad-net - Rose Team+0''
25Theo Reinhardt
rad-net - Rose Team
rad-net - Rose Team+0''
26Philipp Walsleben
Alpecin - Fenix
Alpecin - Fenix+0''
27Per Münstermann
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+0''
28Helmut Trettwer
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+0''
29Tobias Eise+0''
30Felix Engelhardt
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+0''
31Hannes Augustin+0''
32Leon Rohde
rad-net - Rose Team
rad-net - Rose Team+0''
33Jakob Stenzel+0''
34Patrick Reißig+0''
35Dominik Röber
P & S Metalltechnik
P & S Metalltechnik+0''
36Felix Intra+0''
37Sven Redmann
Team Dauner - Akkon
Team Dauner - Akkon+0''
38Sebastian Schmiedel
LKT - Team Brandenburg
LKT - Team Brandenburg+0''
39Johannes Hodapp
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+0''
40Philipp Plambeck+0''
41Georg Steinhauser
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+0''
42Patrick Haller
Leopard Pro Cycling
Leopard Pro Cycling+0''
43Christian Knees
INEOS Grenadiers
INEOS Grenadiers+0''
44Florian Lipowitz
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+0''
45Martin Meiler
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+0''
46Johannes Adamietz
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+0''
47Albert Gathemann
LKT - Team Brandenburg
LKT - Team Brandenburg+0''
48Robert Retschke
P & S Metalltechnik
P & S Metalltechnik+0''
49Christoph Pfingsten
Team Jumbo - Visma
Team Jumbo - Visma+0''
50Kim Heiduk
Team Lotto - Kern Haus
Team Lotto - Kern Haus+0''
51Alexander Tarlton
Team Lotto - Kern Haus
Team Lotto - Kern Haus+0''
52Tim Oelke
P & S Metalltechnik
P & S Metalltechnik+0''
53Frederik Rasmann+0''
54Christian Koch
Team Lotto - Kern Haus
Team Lotto - Kern Haus+0''
55Markus Wille+0''
56Jan Hugger
Team Lotto - Kern Haus
Team Lotto - Kern Haus+9''
57Henning Bommel+9''
58Michel Aschenbrenner
P & S Metalltechnik
P & S Metalltechnik+9''
59Andreas Schillinger
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+9''
60Tobias Knaup
Team Lotto - Kern Haus
Team Lotto - Kern Haus+9''
61Tobias Nolde
P & S Metalltechnik
P & S Metalltechnik+9''
62Paul Rudys
LKT - Team Brandenburg
LKT - Team Brandenburg+9''
63Marcus Burghardt
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+9''
64Michel Gießelmann
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+9''
65Moritz Plambeck
Team Dauner - Akkon
Team Dauner - Akkon+9''
66Matthias Mangertseder
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+9''
67Christopher Hatz
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+9''
68Julius Dominick+12''
69Tom Lindner
P & S Metalltechnik
P & S Metalltechnik+12''
70Leslie Lührs
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+12''
71Tobias Hornstein
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+12''
72Lukas Meiler
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+15''
73Marc Clauss
Team Dauner - Akkon
Team Dauner - Akkon+15''
74Hannes Wilksch
Development Team Sunweb
Development Team Sunweb+20''
75Luis Burghardt+20''
76Kilian Steigner
Team Dauner - Akkon
Team Dauner - Akkon+20''
77Marcel Peschges+20''
78Stefan Brandlmeier
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+26''
79Joann Leinau
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+33''
80Marten Schomburg
rad-net - Rose Team
rad-net - Rose Team+33''
81Lennard Kämna
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+33''
82Marc Dörrie
Team Lotto - Kern Haus
Team Lotto - Kern Haus+40''
83Jakob Schmidt+52''
84Peter Schoberer+52''
85Eric Lutter+52''
86Theo Zetzsche
LKT - Team Brandenburg
LKT - Team Brandenburg+1' 09''
87Wolfgang Brandl
Team Skyline
Team Skyline+1' 20''
88Jannis Peter
rad-net - Rose Team
rad-net - Rose Team+1' 24''
89Jakob Geßner
rad-net - Rose Team
rad-net - Rose Team+1' 24''
90Nicolas Heinrich
rad-net - Rose Team
rad-net - Rose Team+1' 25''
91Dominik Bauer
Team Dauner - Akkon
Team Dauner - Akkon+1' 51''
92Johannes Schinnagel
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+2' 34''
93Matthias Herrmann+2' 39''
94Louis Leinau
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+3' 25''
95Marco Mathis
COFIDIS, Solutions Crédits
COFIDIS, Solutions Crédits+3' 25''
96Sebastian VogelDNF
97Jon Knolle
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRWDNF
98Marc WunderlichDNF
99Volker BolteDNF
100Paul Jägeler
P & S Metalltechnik
P & S MetalltechnikDNF
101Leon Echtermann
Maloja - Pushbikers
Maloja - PushbikersDNF
102Milan KowalewskyDNF
103Luca Jabczynski
Team Dauner - Akkon
Team Dauner - AkkonDNF
104Toni FranzDNF
105Maximilian MeyerDNF
106Lajos OstfalkDNF
107Jonas Härtig
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRWDNF
108Nepomuk RothDNF
109Simon SchmittDNF
110Tobias Buck-Gramcko
rad-net - Rose Team
rad-net - Rose TeamDNF
111Yannik Achterberg
Maloja - Pushbikers
Maloja - PushbikersDNF
112Henrik HammDNF
113Jonas Messerschmidt
Team Dauner - Akkon
Team Dauner - AkkonDNF
114Constantin LohseDNF
115Luke DerksenDNF
116Anton BenedixDNF
117Lukas Baldinger
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRWDNF
118Severin GießiblDNF
119Jan Kuhn
Team Lotto - Kern Haus
Team Lotto - Kern HausDNF
120Paul GrochDNF
121Fabian Schormaier
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC WelsDNF
122Matthias WieleDNF
123Peter RichterDNF
124Paul Taebling
LKT - Team Brandenburg
LKT - Team BrandenburgDNF
125Robin FischerDNF
126Martin NitzschmannDNF
127Frederik Dombrowski
Bike Aid
Bike AidDNF
128Jasper Frahm
rad-net - Rose Team
rad-net - Rose TeamDNF
129Marc LaufDNF
130Robert Jägeler
P & S Metalltechnik
P & S MetalltechnikDNF
131Jeremy MaternDNF
132Martin Salmon
Team Sunweb
Team SunwebDNF
133Tobias MagdeburgDNF
134Axel ScheinpflugDNF
135Julian Braun
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRWDNF
136Dominik MerseburgDNF
137Brune SchmitzDNF
138Matthias Schnapka
Bike Aid
Bike AidDNF
139Calvin Dik
rad-net - Rose Team
rad-net - Rose TeamDNF
140Gregor HoopsDNF
141Luke Wilk
P & S Metalltechnik
P & S MetalltechnikDNF
142Frederik HähnelDNF
143Rüdiger Selig
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHEDNF
144Johannes BanzerDNF