Tour of Croatia

Clasificaciones completas

 RidersEquiposHorario
1Maciej Paterski
CCC Development Team
CCC Development Team22h 05' 16''
2Primož Roglic
Adria Mobil
Adria Mobil+1' 01''
3Sylwester Szmyd
CCC Development Team
CCC Development Team+1' 18''
4Edward Ravasi
Italia
Italia+1' 39''
5Sergey Firsanov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+1' 40''
6Branislav Samoilav
CCC Development Team
CCC Development Team+2' 17''
7Emanuel Kišerlovski
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+2' 32''
8Davide Pacchiardo
Italia
Italia+3' 18''
9Marek Rutkiewicz
CCC Development Team
CCC Development Team+4' 09''
10Grega Bole
CCC Development Team
CCC Development Team+4' 23''
11Michal Podlaski
Verva
Verva+5' 07''
12Matija Kvasina
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+6' 37''
13José Tito Hernández
GM Team
GM Team+7' 05''
14Paolo Ciavatta
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+7' 08''
15Roman Maykin
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+8' 25''
16Stef Van Zummeren
Veranda's Willems - Crelan
Veranda's Willems - Crelan+8' 33''
17Nicola Gaffurini
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis+9' 26''
18Davide Viganò
Idea
Idea+9' 30''
19Moreno Giampaolo
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis+10' 57''
20Enea Cambianica
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+12' 03''
21Marko Pavlic
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+13' 23''
22Jure Golcer
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+13' 26''
23Higinio Fernández
Movistar Team Ecuador
Movistar Team Ecuador+13' 33''
24Daniel Turek
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+14' 07''
25Oddbjørn Andersen
Frøy
Frøy+14' 17''
26Radoslav Rogina
Adria Mobil
Adria Mobil+14' 55''
27Wouter Mol
Delta Cycling Rotterdam
Delta Cycling Rotterdam+14' 55''
28Marco D'Urbano
GM Team
GM Team+15' 29''
29Josip Rumac
Adria Mobil
Adria Mobil+18' 22''
30Matteo Spreafico
Idea
Idea+18' 49''
31Ike Groen
Delta Cycling Rotterdam
Delta Cycling Rotterdam+19' 08''
32Kirill Pozdnyakov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+19' 16''
33Alessandro Ferrarotti
GM Team
GM Team+19' 35''
34Joonas Henttala
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+19' 37''
35Bartlomiej Matysiak
CCC Development Team
CCC Development Team+19' 54''
36Segundo Navarrete
Movistar Team Ecuador
Movistar Team Ecuador+21' 00''
37Jesús Ezquerra
Verva
Verva+22' 27''
38Kai Reus
Veranda's Willems - Crelan
Veranda's Willems - Crelan+22' 55''
39Jordi Simón
Movistar Team Ecuador
Movistar Team Ecuador+24' 32''
40Pawel Franczak
Verva
Verva+25' 45''
41Domen Novak
Adria Mobil
Adria Mobil+26' 08''
42Olivier Pardini
Veranda's Willems - Crelan
Veranda's Willems - Crelan+26' 09''
43Felix Großschartner
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+26' 55''
44Andrei Solomennikov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+27' 00''
45Jaroslaw Marycz
CCC Development Team
CCC Development Team+27' 21''
46Robbert de Greef
Delta Cycling Rotterdam
Delta Cycling Rotterdam+28' 05''
47Stephen Clancy
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+28' 11''
48Eduardo Estrada
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+28' 43''
49Marcel Franz
LKT - Team Brandenburg
LKT - Team Brandenburg+29' 14''
50Adrian Kurek
CCC Development Team
CCC Development Team+30' 00''
51Bruno Maltar
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+30' 29''
52Pawel Bernas
Verva
Verva+30' 37''
53Andrey Sazanov
GM Team
GM Team+30' 50''
54Michele Gazzara
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis+31' 29''
55Carl Soballa
LKT - Team Brandenburg
LKT - Team Brandenburg+31' 48''
56Marco Tizza
Idea
Idea+31' 55''
57Gaetan Bille
Veranda's Willems - Crelan
Veranda's Willems - Crelan+34' 01''
58Guy Gabay
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+34' 24''
59Wojciech Migdal
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+35' 02''
60Joeri Calleeuw
Veranda's Willems - Crelan
Veranda's Willems - Crelan+35' 13''
61Rok Korošec
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+36' 05''
62Cristiano Monguzzi
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+36' 05''
63Coen Vermeltfoort
Delta Cycling Rotterdam
Delta Cycling Rotterdam+36' 05''
64Silvio Giorni
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+36' 05''
65Ronan van Zandbeek
Delta Cycling Rotterdam
Delta Cycling Rotterdam+36' 11''
66Antonino Parrinello
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+36' 18''
67Filippo Fortin
GM Team
GM Team+36' 23''
68Matthias Krizek
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+36' 23''
69Jetse Bol
Delta Cycling Rotterdam
Delta Cycling Rotterdam+36' 25''
70Ivan Balykin
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+36' 31''
71Marko Kump
Adria Mobil
Adria Mobil+36' 57''
72Mamyr Stash
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+37' 46''
73Anders Kristoffersen
Frøy
Frøy+37' 58''
74Antonio Di Sante
GM Team
GM Team+37' 58''
75David Per
Adria Mobil
Adria Mobil+38' 06''
76Igor Boev
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+38' 17''
77Jordan Parra
GM Team
GM Team+38' 20''
78Matteo Malucelli
Idea
Idea+38' 23''
79Matej Marin
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+38' 29''
80Kristjan Fajt
Adria Mobil
Adria Mobil+38' 33''
81Yoav Bear
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+39' 18''
82Albert Torres
Movistar Team Ecuador
Movistar Team Ecuador+39' 19''
83Simone Campagnaro
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+40' 03''
84Uroš Repše
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+40' 09''
85Alexander Serov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+40' 15''
86Liam Bertazzo
Italia
Italia+40' 20''
87Christopher Williams
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+40' 21''
88Lukasz Bodnar
Verva
Verva+40' 42''
89Sten Van Gucht
Veranda's Willems - Crelan
Veranda's Willems - Crelan+40' 47''
90Fabio Chinello
Italia
Italia+40' 48''
91Matic Šafaric Kolar
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+40' 51''
92Dimitri Claeys
Veranda's Willems - Crelan
Veranda's Willems - Crelan+41' 18''
93Kamil Gradek
Verva
Verva+41' 37''
94Giorgio Bocchiola
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+44' 30''
95Daan Myngheer
Veranda's Willems - Crelan
Veranda's Willems - Crelan+45' 05''
96Luca Muffolini
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis+45' 16''
97Kobus Hereijgers
Delta Cycling Rotterdam
Delta Cycling Rotterdam+45' 46''
98Pawel Brylowski
Verva
Verva+45' 50''
99Alessandro Pettiti
Idea
Idea+47' 09''
100Jure Miškulin
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+47' 55''
101Adriano Brogi
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+48' 03''
102José Ragonessi
Movistar Team Ecuador
Movistar Team Ecuador+48' 05''
103Gregor Krajnc
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+49' 27''
104Mateo Frankovic
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+50' 51''
105Damien Garcia
Frøy
Frøy+52' 24''
106Willi Willwohl
LKT - Team Brandenburg
LKT - Team Brandenburg+54' 50''
107João Gaspar
Movistar Team Ecuador
Movistar Team Ecuador+55' 34''
108Rino Gasparrini
Italia
Italia+57' 41''
109Luca Cappelli
Idea
Idea+57' 58''
110Martin Reimer
LKT - Team Brandenburg
LKT - Team Brandenburg+58' 46''
111Taco van der Hoorn
Delta Cycling Rotterdam
Delta Cycling Rotterdam+1h 04' 31''
112Gerd de Keijzer
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+1h 20' 59''
113Luca Wackermann
Italia
Italia+1h 21' 40''
114Davide Leone
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+1h 24' 45''
115Anders Røe
Frøy
Frøy+1h 26' 39''